полістиролбетон
ТзОВ «ДРАЙБУД» (Львівська область Городоцький район село Керниця вул..Миру,2) пропонує послуги на теренах України з виконання стяжок для підлоги і покрівлі з полістирол бетону (пінополістирол бетону). Полістирол бетон з успіхом використовується в котеджному будівництві, а також при надбудові будівель, для монолітної теплоізоляції стін, підлог, горищ, покрівель, утеплення фасадів, закладення стиків зовнішніх панелей і навіть для створення малих архітектурних форм. Якщо порівнювати полістирол бетон з пінобетоном і газосиликатом, то у нього кілька переваг.
По-перше, при рівних марках він на 20% міцніше цих матеріалів.
По-друге, на відміну від них, він добре працює на розтяг і вигин.
По-третє, в умовах експлуатації вміст вологи в полістиролбетону в 5 разів нижче. Тому всередині конструкцій з цього матеріалу відсутні мікроорганізми (цвіль).
По-четверте, його теплопровідність вдвічі менше, ніж у газосилікаті і пінобетоні, за цим показником він переверщує навіть дерево: полістирол бетонні конструкції на 0,015 Вт / мк тепліше дерев'яних.
По-п'яте, морозостійкість полістирол бетону марки Д500 на 50% вище, ніж у пінобетону і газосилікату тієї ж марки.
Нарешті, в шостих, цьому матеріалу, на відміну від «конкурентів», не страшний вплив розчинників, бензину, масел, слабких розчинів кислот і лугів. Особливе значення в нинішніх умовах, коли пред'являються більш високі вимоги з теплосбереження, набуває висока теплоізолююча здатність полістирол бетону. Завдяки цьому конструкції з полістирольних блоків виявляються в 1,5 рази дешевші, ніж пінобетону або газосилікату.
Технологічна особливість цього матеріалу в тому, що впливати на його характеристики, щоб вони краще відповідали конкретним вимогам, можна за допомогою вибору об'ємної маси бетону. У світлі сьогоднішніх вимог особливо затребуваний полістиролбетон з об'ємною масою <600 кг / м 3 .
На відміну від легких бетонів з мінеральними заповнювачами, у випадку полістирол бетону можливе виробництво легкого бетону з об'ємною масою менше 200 кг/м3 і, відповідно, з хорошими теплоізоляційними характеристиками. Саме тому основна увага фахівців зосереджена на полістирол бетоні, що попадає в цей нижчий діапазон об'ємних мас, зокрема, на поліпшення властивостей легкого бетону з пінополістирольним заповнювачем, технології його виробництва і розробці будівельних систем із застосуванням полістирол бетону. Як заповнювач в цьому матеріалі використовується пінополістирол з об'ємною щільністю 10-25 кг/м3, яка не впливає на кінцеву міцність легкого бетону. Розмір зерен спінених часток пінополістирола - 0,5 - 3,5 мм, що дозволяє отримувати дрібнопористий скелет бетону. Використовуваний сировинний матеріал має розмір часток від 0,2 до 1,0 мм. Блоки з полістирол бетону призначені для зведення зовнішніх і внутрішніх несучих і самонесучих стін. Зовнішні стіни можуть застосовуватися в будинках різного призначення будь-якої конструктивної системи. Залежно вертикальних навантажень стіни можуть бути:
- Несучими- Рекомендується застосовувати в громадських і виробничих приміщеннях висотою в 1-2 поверху, в житлових будинках - до 3 поверхів включно. Такі стіни слід виконувати з блоків по щільності не нижче D400 з міцністю на стиск не нижче В1. - Самонесучими. Можуть застосовуватися в будинках будь-якої поверховості, виконаних з поверховим опиранням на перекриття. Виконуються вони з блоків марки за щільністю не нижче D300 з міцністю на стиск не нижче В0, 5.
- Навісними. Застосовуються в будівлях будь-якої поверховості. Цей тип стін виконується з плит марки за щільністю не нижче D200.
На стіни з полістирол бетону слід наносити зовнішній захисно декоративний шар і внутрішній оздоблювальний шар. Для захисно-декоративного та оздоблювальних шарів рекомендується застосовувати цементно-піщаний розчин. Захисно-декоративний шар повинен бути товщиною не менше 15 мм, внутрішній оздоблювальний - не менше 20 мм. Фасадна захисно-декоративне облицювання зовнішніх стін може виконуватися також у вигляді кладки з керамічної цегли товщиною 120 мм. Допустимі інші види обробки поверхонь стін, що відповідають необхідним декоративним, захисним та іншим експлуатаційним властивостям.Стінове мурування полістирол бетонних блоків може вестися як на спеціальних клеях, так і на розчинах.При муруванні блоків на спеціальних полістирол бетонних розчинах товщина швів не повинна перевищувати 12 мм. Розчин готується на будівельному майданчику зі спіненого полістиролу, цементу, води і добавки.
Переваги використання полістиролбетонних блоків
• не потрібне додаткове утеплення;
• товщина зовнішніх стін зменшується до 30 - 40 см;
• досягається здешевлення будівельних робіт та зменшення експлуатаційних витрат на опалення;
• підвищується звукоізоляція.
Характеристики
Полістиролбетон відноситься до важкогорючих матеріалів, має групу горючості - Г1
Щільність (по ГОСТ Р51253-99) від 150 до 600 кг/м3
Морозостійкість від F 100 і більше
міцності від В 0,5 до 2,5 (500 - 600 кг / м3)
Межа міцності на розтяг - клас В 12,5 (для легких бетонів на пористих заповнювачах)
Коефіцієнт теплопровідності - в межах від 0,55 до 0,12 Вт / м С0
Області застосування
Монолітна теплоізоляція стін, підлог, горищ, покрівель, каркасних конструкцій і т.д.
Пустотілі елементи для збірно-монолітних стін
повнотілі і пустотілі блоки
Пазогребневі перегородки
Плити утеплення фасадів і покрівель і т.д .
Малі архітектурні форми
замонолічування стиків зовнішніх панелей
Нормативні документи
З виходом ГОСТ Р 51253-99 полістиролбетон став активно застосовуватися в цивільному і житловому будівництві.
Крім цього, за останні 20 років у нашій країні був випущений ряд нормативних документів на полістіролбетонниє суміші та вироби:
Полістиролбетон ТУ 65УССР152-81
Одношарові стінові панелі з полістиролбетону - ТУ 69-329-85
Покрівельний теплоізоляційний монолітний полістиролбетон - ТУ 67-983-85
Покриття будівель із сталевого профільованого настилу з теплоізоляцією з монолітного полістиролбетону і рулонної покрівлі ТУ 110-024-88 Панелі стінові тришарові з полістиролбетону ТУ 480-2-140-92
БЕСПЛАТНО 480-2-140-92
Блоки будівельні пустотілі полістіролбетонниє ТУ 5741-0110319659-93
Блоки з полістиролбетону стінові дрібні - ТУ 5741-008-04779210-95